“TAPK LAISVAS NUO MAISTO”

“Ne preso kubeliai parodo kiek žmogus yra laimingas. Laimė yra tai kas veža, o ne tai kas kankina.”

Turime du faktus:

Pirmas. Jeigu jau čia apsilankėte, vadinasi nesate abejingi emocinio valgymo, ketogeninės mitybos ar svorio korekcijos temoms.

Antras. Turite vienokį ar kitokį norą atlikti savikorekciją. Pakeisti dabartinius mitybos įpročius kitais. Nejausti emocinio prieraišumo maistui, o gal net pakoreguoti kūno formas ar susitvarkyti sveikatos problemas.

Nesu medikas, esu tiesiog paprastas vyrukas internete, kuris visą savo gyvenimą kentė emocinius persivalgymus, jų iššauktus svorio prieaugius, prediabetą, aukštą kraujo spaudimą, depresiją. Per 25+ metų stažo metu bendravau su daugeliu specialistų, kurie siūlė paslaugas ir tais, pas kuriuos pagalbos kreipiausi pats. Bendravau su sporto treneriais, dietologais, emocijų paleidimo treneriais, kvėpavimo treneriais, įpročių korekcijos specialistais, neurolingvistinio programavimo specialistais, gyvenimo būdo treneriais. Man tai neveikė. Tai neveikė ir mano konsultuotiems žmonėms.

Lietuvoje, deja, profesionalios pagalbos nėra, nes dar nuo senų laikų laikoma, kad storas tai genetika. Ryja, nes neturi valios, tunka, nes mažai juda. Kiekvienas dietologas ir treneris pasakys: daugiau judėk, mažiau valgyk. Daryk taip ilgai ir tikrai pamatysi rezultatą. Tačiau tai neveikia. Žmogus nusialina, neturi nei jėgų, nei nuotaikos. Valios pastangomis laikosi iš paskutiniųjų, kol galiausiai palūžta ir vėl atgal. Deja, su dar didesnėmis emocinėmis traumomis ir dar didesniu pasibjaurėjimu savimi.

Neaptarinėsiu kiekvieno specialisto, nes tam užtrukčiau labai daug laiko, o mes gi nenorime čia gaišti laiko tam, kad sužinoti kas neveikia. Mums reikia veikiančios sistemos. Sistemos, kuri pristabdytų mūsų įkaitusį emocinį foną, atpalaiduotų, nuramintų ir motyvuotų. Mums reikia sufokusuoto supratimo apie tai, kodėl mes valgome, ką maistas veikia mūsų organizme. Reikia savęs ir savo emocijų pažinimo. Reikia pokalbių, atsiskleidimo, pripažinimo sau. Galų gale, reikia matyti, kad tai, ką mes veikiame ir tai, ką mes darome, nėra kitų žmonių mums sukelta vizija. Kad tai, ką darote iš tikrųjų yra tikra ir veikia.

Po sunkios treniruotės jausite didelį alkį, tačiau dietologas jums nurodė, kad daug kalorijų vakarui nevalia. Badas žvelgia į akis, esate išsekę ir emocinis fonas kaista. Diena iš dienos įtampa didėja, jos tikrai nepataiso darbiniai ir buitiniai santykiai. Rezultatas džiugina, tačiau žiūrėdami į veidrodį suprantame, kad rezultatui „atrodyti ir jaustis taip, kaip noriu“ dar reikia daug laiko, o organizmo sistemoms atrodo kitaip. Jos pačios nuspręs kada įjungti mygtuką “Antanai viskas, stop!” – nusispjauti ant dietologų, nusispjauti ant trenerio, nusispjauti ant valdžios – aš nebegaliu. Ir emociškai sugriuvęs žmogus pradeda naikinti viską, kas turi daug riebalų ir cukraus. Kortų namelis sugriuvo. Žmogus svorio prasme grįžo į pradinę padėtį, tačiau tikrai ne į pradinę emocinę padėtį. Tik planuodamas persivalgymo seansus jis jaučiasi geriau, vėliau jis jaučiasi apsunkęs, sugniuždytas, išmestas, kaltas, atstumtas ir niekam tikęs.

Dabar, kai visa tai pasakoju, pagalvojau: kiek daug reikia laiko visam tam suprasti ir kiek nedaug kad tai perduoti. Pasidalinti ir papasakoti. Duoti žmonėms dar vieną šansą išbandyti save. Kitokį šansą, kitokią sistemą, kuri suveikė man. Ir ji tikrai nėra vienoda visiems. Savianalizės ir mitybos sferų imtyje yra išimtys, papildomi veiksmai, įvairios korekcijos ir pritaikymai asmeniškai kiekvienam. Sistema negali būti sudėtinga. Savianalizė, kuri liepia rašyti ilgus dienoraščius, kasdien po kelias valandas analizuoti savo veiksmus popieriuje, užsirašinėti kas sukelia vienokį ar kitokį emocinį atsaką yra žlugus. Žmogus įtampoje nedarys nieko. Čia kaip namų darbai. Dieną atsimokiau universitete, tačiau vakare namie dar turiu keletą valandų pasimokyti. Nesakau, kad savianalizės neturi būti, tačiau tam turi būti tinkama vieta ir laikas. Tinkamos situacijos, kuriose ateina supratimas, kodėl tai man kenkia ir kodėl tai man padeda. Apie tai daug šnekėsiu grupiniuose susitikimuose, grupinėse išvykose, stovyklose. Žmogaus savęs pažinimas tikrai neprasideda po įtemptos darbo ir buities dienos vakare ar po apsirijimo seanso. Pasikartosiu, tam turi būti tinkamos sąlygos ir stiprus noras, gal net nusivylimas ar beviltiškumo jausmas ilgai nerandant atsakymo.

Sistema nėra greita. Tačiau ja reikės mėgautis. Rezultatų netruksite laukti. Viskas yra čia pat ir jūs tikrai tai sugebėsite. Gyventi laisviems nuo maisto nėra sunku. Maistas – tai gyvybės šaltinis. Valgome tam, kad išgyventume ir tiek, kiek prašo kūnas, o ne tiek kiek „išrašo“ dietologas. Pastoviai stebėti suvalgomus maisto kiekius tikrai ne man ir patikėkite, tikrai ne jums. Mes turime sistemą, kuri visa tai stebi ir kontroliuoja be jūsų pagalbos. Prie visos pagarbos, mes to negalime įtakoti, kad ir kokie galingi sau beatrodytume. Gyvenimiški procesai teka sava vaga ir jų stabdyti mes nepajėgūs, taip kaip nepajėgūs stabdyti treneriai, dietologai ar kiti mano anksčiau išvardinti specialistai.

O aš tik paprastas vyrukas internete, pasakojantis ką radau ir norintis tuo pasidalinti. Aš nespausiu jūsų link rezultato, neklausinėsiu ir nenusivilsiu, jeigu jums nesiseka, nebūsiu nepatenkintu veidu, kai jums „pristigs“ valios, neieškosiu pasiteisinimų kaltę versdamas jums, nes iki šiol mes dėl savo klaidų visada būdavome kalti patys: nesilaikai, nesportuoji, valgai per daug, parodyk ką šiandien valgei, va, va tas padažo gramas ir neleido tau šią savaitę numesti svorio. Hmmm… Kokia didelė nesąmonė.

Viskas turi vykti atsipalaidavus, per savitarpio supratimą, meilę tam, ką darote ir žingeidumą. Galiu parodyti, kaip ir jūs galite pasiekti rezultatų, taip kaip pavyko mano klientams. Kelių iš jų rezultatais pasidalinau rezultatų skiltyje. Užeikite, susipažinkite. Gal kažkuri istorija palies ir jus.

Susitikti galime:

Konsultacijose: https://parduotuve.emocinis.lt/ arba +37065037837

Facebook: https://www.facebook.com/emocinisvalgymas/

Na, o artėjantys renginiai bus iš anksto paskelbti visuose kanaluose.

Sakau jums iki susitikimo. Tiek gyvai, tiek online.

Tapkime laisvais nuo maisto.